Hotel TECIMEN**

Кушадаси е најголемото летувалиште на турско-егејската обала, но и место каде непрекинато доаѓаат патнички бродови од каде туристите идат да го видат древниот Ефес. Покрај пристаништето се наоѓаат и ѕидините на Стариот град (Caravanserai), во кој се сместени голем број на работилнице, ресторани и места за ноќен провод. Одма поред него се наоѓа Островот на птиците, шарматно островче на кое се наоѓа мала тврдина, како и неколку кафичи и барови. Под островот се наоѓа нова марина во која пристигнуваат јахти од целиот свет. Од таму градот почнува да се шири со голема брзина и секоја година има се повеќе и повеќе хотели, покрај обалата и низ брдата кои го опкружуваат градот. За младите тука е и позната Bar street, каде баровите работат секоја вечер и гарантираат феноменална забава во текот на летувањето.

Хотел TECIMEN 2 ** се наоѓа на 500 метри од море, во централниот дел на градот. Сите соби располагаат со ТВ, балкон, клима. На гостите на располагање им се нуди и сеф на рецепција. Во склоп на хотелот се наога и ресторан, бар и мал базен и Wifi интернет.

Цените се изразени по лице во двокреветна соба на база Ноќевање со појадок, на 10, 9 или 7 ноќевања.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

HOTEL TECIMEN 2 *

 

Цени изразени по лице во 1/2 за 10 BB

 

01.06-11.06

06.06-16.06

11.06-21.06

16.06-26.06

21.06-01.07

26.06-06.07

 

119

119

149

149

179

179

 

01.07-11.07

06.07-16.07

11.07-21.07

16.07-26.07

21.07-31.07

26.07-05.08

 

189

189

189

189

189

189

 

30.08-09.09

04.09-14.09

09.09-19.09

14.09-24.09

19.09-29.09

23.09-04.10

 

169

169

169

169

169

169

 

31.07-10.08

05.08-15.08

10.08-20.08

15.08-25.08

20.08-30.08

25.08-04.09

 

189

189

189

189

189

189

 

Цени изразени по лице во 1/2 за 9 BB

 

02.07-11.07

05.07-14.07

11.07-20.07

14.07-23.07

20.07-29.07

23.07-01.08

 

143

143

143

143

143

143

 

Цени изразени по лице во 1/2 за 7 BB

 

07.07-14.07

14.07-21.07

21.07-28.07

28.07-04.08

04.08-11.08

11.08-18.08

18.08-25.08

119

119

119

119

119

119

119

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019

Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 Еуро, второ дете 20% попуст.

Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Цената е дадена по лице 10, 9 или 7 ноќевања со појадок (BB) и вклучен превоз.

*За патување со сопствен превоз во периодот од 05.07 заклучно со 25.08 цената се намалува за 40 еуро по лице

Датумот на поагање е ден пред датумите кои што се дадени во табелите.