villa ALEXANDRA ROOMS

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 50m  од плажа
Вила Алексанра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Тип на студиа: Трокреветни студиа (на спрат и на приземје)
Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 25.12.2018
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Alexandra rooms - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html

 

 

 

на 50-80m од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/ 3

18.05-25.05.2018

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

89 € промо

25.05-01.06.2018

7 ноќевања

99 € промо

01.06-08.06.2018

7 ноќевања

169 €

08.06-15.06.2018

7 ноќевања

209 €

15.06-22.06.2018

7 ноќевања

269 €

22.06-29.06.2018

7 ноќевања

329 €

29.06-06.07.2018

7 ноќевања

369 €

06.07-13.07.2018

7 ноќевања

409 €

13.07-20.07.2018

7 ноќевања

449 €

20.07-27.07.2018

7 ноќевања

469 €

27.07-03.08.2018

7 ноќевања

469 €

03.08-10.08.2018

7 ноќевања

469 €

10.08-17.08.2018

7 ноќевања

469 €

17.08-24.08.2018

7 ноќевања

449 €

24.08-31.08.2018

7 ноќевања

399 €

31.08-07.09.2018

7 ноќевања

319 €

07.09-14.09.2018

7 ноќевања

269 €

14.09-21.09.2018

7 ноќевања

189 €

21.09-28.09.2018

7 ноќевања

109 € промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување

* Користење на клима уред  - 5еур на ден

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 55€ • Велес 55 €• Неготино 55€• Удово 55€• Граничен премин 55€• Штип 60€n• Радовиш 60€• Струмица 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно.

Цена за траект сопствен превоз
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице
2 евра за дете

GPS:40°42'25.3"N 24°45'42.3"E