Hotel MELIKE***

Кушадаси е најголемото летувалиште на турско-егејската обала, но и место каде непрекинато доаѓаат патнички бродови од каде туристите идат да го видат древниот Ефес. Покрај пристаништето се наоѓаат и ѕидините на Стариот град (Caravanserai), во кој се сместени голем број на работилнице, ресторани и места за ноќен провод. Одма поред него се наоѓа Островот на птиците, шарматно островче на кое се наоѓа мала тврдина, како и неколку кафичи и барови. Под островот се наоѓа нова марина во која пристигнуваат јахти од целиот свет. Од таму градот почнува да се шири со голема брзина и секоја година има се повеќе и повеќе хотели, покрај обалата и низ брдата кои го опкружуваат градот. За младите тука е и позната Bar street, каде баровите работат секоја вечер и гарантираат феноменална забава во текот на летувањето.

Хотелот се наоѓа на 50 м од плажата Ladies Beach, и на 2 км од центарот на градот. Хотелот располага со надворешен базен со бар, соба за забава која вклучува пикадо, пинг-понг.

Хотелот има 72 соби,повеќето се со поглед на море,опремени се со Тв. мини бар, wi-fi,фен за коса.

Цените се изразени по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок, на 10, 9 или 7 ноќевања.

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

 

MELIKE 3*

Цени по лице во 1/2 соба за 10BB

01.06-11.06

06.06-16.06

11.06-21.06

16.06-26.06

21.06-01.07

26.06-06.07

259

259

259

259

259

279

01.07-11.07

06.07-16.07

11.07-21.07

16.07-26.07

21.07-31.07

26.07-05.08

310

310

310

310

310

310

31.07-10.08

05.08-15.08

10.08-20.08

15.08-25.08

20.08-30.08

25.08-04.09

310

310

310

310

310

289

30.08-09.09

04.09-14.09

09.09-19.09

14.09-24.09

19.09-29.09

23.09-04.10

279

259

259

259

259

259

цени по лице во 1/2 соба за 9BB

02.07-11.07

05.07-14.07

11.07-20.07

14.07-23.07

20.07-29.07

23.07-01.08

279

279

279

279

279

279

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019

Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 Еуро, второ дете 20% попуст.

Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Цената е дадена по лице 10, 9 , 7 ноќевања со појадок (BB) и вклучен превоз.

Доплата за полуппансион ( појадок и вечера ) е 30€ по лице

*За патување со сопствен превоз во периодот од 05.07 заклучно со 25.08 цената се намалува за 40 еуро по лице

Датумот на поагање е ден пред датумите кои што се дадени во табелите.