вила АФРОДИТИ-Нидри

 

НИДРИ е најпознатото туристичко место кое се наоѓа на југоисточниот дел на островот ЛЕФКАДА. Сместено е во залив, опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси и Скорпио. Ова летувалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островите и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти, која претставува своевидна атракција за многубројните наутичари и едриличари.

Студиа АФРОДИТИ (Б-кат) – на самиот брег, 300 метри од плажа, во напосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција и прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), тераси и чистење на апартманит на секои 3 дена. Студијата се со традиционален дизајн, со различна големина, некои се со поглед на море. 

 

Вила „АФРОДИТИ“ – Нидри

 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

1/2 СТД.   (2 лица)

1/3+1 СТД          (4 лица)

 

Коментар

23.05.

7

49

59

ПРОМО

30.05.

7

59

69

ПРОМО

06.06.

7

89

99

ПРОМО

13.06.

7

139

159

 

20.06.

7

209

229

 

27.06.

7

259

279

 

04.07.

7

299 

319

 

11.07.

7

339

359

 

18.07.

7

369

389

 

25.07.

7

369

389

 

01.08.

7

369

389

 

08.08.

7

369

389

 

15.08.

7

339

359

 

22.08.

7

309

329

 

29.08.

7

259

279

 

05.09.

7

179

199

ПРОМО

12.09.

7

89

99

ПРОМО

19.09.

7

49

59

ПРОМО

26.09.

7

49

59

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во Евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61,8 Денари

Клима уредот е вклучен во цената 

Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), 1 дете до 6,99год во кревет со родители. 

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада : 

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице 

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице

Битола (Пред спортска Сала) - 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 45€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Лефкада :

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола 

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) 

Поаѓање од Грција : 

13:30 h локално време, ( 12:30 h мак.време) Нидри
13:45 h локално време, ( 12:45 h мак.време) Никиана
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Катизма

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Lefkada (550 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani-Ioannina (E65/E90),

Ioannina-Preveza (тунел)-Lefkada (E951/E55), Lefkada-Ag.Nikitas-Nidri

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR и тунел 5,80 €

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор.