villa HOUSE LITEA

Цена за НАЕМ на студио или апартман за 7 ноќевања

 

период

ноќевања

1/3 студио

1/4 апартман

  18.05-25.05.2019

7 

*  70 € 

*100 €

  25.05-01.06.2019

7 

*  90 € 

*110 €

  01.06-08.06.2019

7 

* 130 € 

*140 €

  08.06-15.06.2019

7

* 150 €

 *170 €

  15.06-22.06.2019

7

* 170 €

 *220 €

  22.06-29.06.2019

7

   200 €

   260 €

  29.06-06.07.2019

7

   280 €

   320 €

  06.07-13.07.2019

7

   290 €

   360 €

  13.07-20.07.2019

7

   320 €

   380 €

  20.07-27.07.2019

7

   340 €

   440 €

  27.07-03.08.2019

7

   360 €

   440 €

  03.08-10.08.2019

7

   360 €

   440 €

  10.08-17.08.2019

7

   360 €

   440 €

  17.08-24.08.2019

7

   340 €

   420 €

  24.08-31.08.2019

7

   320 €

   380 €

  31.08-07.09.2019

7

   300 €

   350 €

  07.09-14.09.2019

7

*190 €

 *260 €

  14.09-21.09.2019

7

*140 €

 *190 €

  21.09-28.09.2019

7

*100 €

 *140 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 61,8 денари

Цените обележани со * се промо цени

На промо цените или цени за рана резервација НЕ следува попуст


Во цената Е вклучено:

7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

                    Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  ( со доплата ) :

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота) :

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики :

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје

Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€

Време на поаѓање од Неа Потидеа :

14:30 h (локално време ) 

(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис на собите :
1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети.

1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети + одделена спална со два кревети.

Плажа

Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ :
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот .

Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор.