Вила АТИНА

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица одалечена 15 метри од плажа. Вилата е модерно и стилски опремена. Секоја соба располага со модерно опремена кујна, wc, плазма телевизор и клима.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четирикреветни апартмани.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

 

Период

Бр.на ноќевања 

Студио еко 2 лица

Студио 2 лица

Студио 3 лица

Апартман 2/4 лица

Коментар

20.05 - 27.05.2017

7 ноќевања

39 Промо

49 Промо

69 Промо

79 Промо

Промо цени

27.05 - 03.06.2017

7 ноќевања

79 Промо

89 Промо

99 Промо

119 Промо

Промо цени

03.06 - 10.06.2017

7 ноќевања

99 Промо

109 Промо

129 Промо

159 Промо

Промо цени

10.06 - 17.06.2017

7 ноќевања

139

159

179

209

 

17.06 - 24.06.2017

7 ноќевања

159

179

199

219

 

24.06 - 01.07.2017

7 ноќевања

189

209

229

279

 

01.07 - 08.07.2017

7 ноќевања

199

229

249

309

 

08.07 - 15.07.2017

7 ноќевања

219

239

269

339

 

15.07 - 22.07.2017

7 ноќевања

229

249

289

359

 

22.07 - 29.07.2017

7 ноќевања

259

289

299

379

 

29.07 - 05.08.2017

7 ноќевања

259

289

299

379

 

05.08 - 12.08.2017

7 ноќевања

259

289

299

379

 

12.08 - 19.08.2017

7 ноќевања

239

269

289

359

 

19.08 - 26.08.2017

7 ноќевања

239

269

289

339

 

26.08 - 02.09.2017

7 ноќевања

179

199

219

299

 

02.09 - 09.09.2017

7 ноќевања

139

159

189

199

 

09.09 - 16.09.2017

7 ноќевања

99

119

139

159

 

16.09 - 23.09.2017

7 ноќевања

69 Промо

79 Промо

89 Промо

109 Промо

Промо цени

23.09 - 30.09.2017

7 ноќевања

49 Промо

49 Промо

59 Промо

79 Промо

Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

 

Напомена:

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини :

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

- ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор.