ARKAS Inn Hotel & Apartments

КИКЛАДИТЕ - ОВОЈ НАЈПИКТОРЕСКЕН ОСТРОВСКИ КОМПЛЕКС ВО ГРЦИЈА, лежи десно во средината на Егејското Море. Кикладскиот архипелаг, кој се чини дека е продолжување на Евија ​​и Атика на југоистокот, се состои од повеќе од 2000 острови, островчиња и разни карпести испусти. Само 33 од нив се населени.

ПАРОС е во центарот на Кикладите. Има површина од 195 квадратни километри, крајбрежје од 119 км. и население од околу 12.800 жители. Островот е познат по квалитетот на виното, црвено и бело. Парос одамна е добро позната туристичка атракција, една од омилените острови за посетителите, заедно со Миконос, Иос и Санторини. Прекрасниот главен град Парикија, шармантното село Науса и извонредните плажи се меѓу најпопуларните негови карактеристики.

ARKAS INN Hotel & APTS

Локација: Хотелот е лоциран на брдо со прекрасен поглед на морето. Во близина на хотелот има прекрасна песочна плажа, опкружена со дрвја, необично рибарско пристаниште и добро развиена туристичка инфраструктура. Главните растојанија: 250 м. од плажа Писо Ливади, 100 м. од Логарас Бич, 14,5 км. од Науса, 18 км. од главното островско пристаниште и Парикија, 25 км. од аеродромот. Хотелот располага со вкупно 49 соби: 8 трокреветни студија, 6 апартмани за 4 лица (соба и кујна, 2 кревети во кујната), 4 апартмани за 4 лица (2 соби и кујна), 24 двокреветни соби, 7 трокреветни соби.Соби : клима, ТВ, фрижидер, бања со када или туш, балкон со поглед на море, пеглање (на барање), фен (на барање). Студиата и апартманите ги имаат сите потребни елементи за готвење, кафемат.

Објекти и услуги : сала за појадок, базен, чадори и лежалки покрај базенот, лаунџ-бар и веранда со поглед кон морето, бесплатен интернет во собите и во сите јавни површини, бесплатен факс и копир, бар / кафе, бесплатен паркинг во областа на хотелот, животните се забранети.

 

ЦЕНА – по соба

На ден - НАЕМ

01.06.-30.06.

09.09.-30.09.

01.07.-21.07.

27.08.-08.09.

22.07.-26.08.

 

-

1/2 соба

57

73

90

-

1/3 соба

69

84

105

-

1/2 студио

62

78

100

-

1/3 студио

72

88

116

-

1/4 АПАРТМАН (1 спална соба)

98

114

142

-

1/4 АПАРТМАН (2 спални соби)

109

124

163

 

Цените се дадени во €, на ден по СОБА, плаќање исклучиво во денарска противвредност (1 € = 61,8 ден.)