Вила ВУКМАНОВИЧ

Будва е најатрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага со 1 / 2 и 1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

 

Период

Двокреветно студио

Четворокреветно студио

1/4+1 Апартман

1/6 Апартман

20.06-29.06.2019

180

256

281

320

29.06-08.07.2019

210

308

338

384

08.07-17.07.2019

250

429

471

480

17.07-26.07.2019

290

460

506

576

26.07-04.08.2019

310

512

563

640

04.08-13.08.2019

310

512

563

640

13.08-22.08.2019

290

460

506

576

22.08-31.08.2019

250

429

471

480

31.08-09.09.2019

210

308

338

384

09.09-18.09.2019

180

256

281

320

Доплата за превоз :

Возрасни 40 евра.
Деца  до 7 години 20 евра.
Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.
Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Будва  – 15.00 часот

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.).

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.